SZC logo

Berettyóújfalui Szakképzési Centrum

OM kód: 203030/034 | 4100 Berettyóújfalu, Kossuth utca 35.

Intézmény logo

Berettyóújfalui SZC Arany János Gimnázium és Technikum

 • Hírek
 • Közérdekű adatok
 • CLASSROOM
 • KRÉTA
Széchenyi 2020

Hírek

2023. okt. 13.


admin

  Szakmatúra 2023 Hajdúszoboszló

  2023. szeptember 28-án Hajdúszoboszlón került sor a Berettyóújfalui Szakképzési Centrum pályaválasztási fesztiváljára. Izgalmas és szórakoztató feladatokkal vártuk az egészségügyi, közgazdasági, sport és kereskedelmi képzéseink iránt érdeklődő általános iskolásokat.

  Szakmatúra 2023 Hajdúszoboszló

  Centrumban a jövőd! Szakmatúra 2023

  Szeptember 28-án Hajdúszoboszlón került megrendezésre a Berettyóújfalui Szakképzési Centrum szakmabemutató rendezvénye, amely arra hivatott, hogy segítsen a továbbtanulás előtt álló nyolcadikosoknak belelátni az intézményekben oktatott szakmákba. Iskolánk is interaktív feladatokkal és sok ajándékkal várta az érdeklődőket. Képzéseink négy ágazatban vannak jelen: egészségügy, gazdálkodás és menedzsment, sport és kereskedelem. Az egészségügyi képzés külön foglalkoztató teret kapott, amelyet minikórháznak rendeztünk be betegággyal, betegfigyelő monitorral, infúziós állvánnyal. A csecsemőgondozás kipróbálásához kiságyat, babafürdetőt és persze élethű babákat vittünk. A nyolcadikosok szívesen töltöttek ki teszteket az egészséges életmódról, a legbátrabbak nem álltak meg a vérnyomásmérésnél, hanem alávetették magukat vércukorszint mérésnek is. Itt szeretnénk megköszönni duális partnerünk, a Debreceni Egyetem Klinikai Központ Gróf Tisza István Campusának képviseletében megjelent Sziklai Emőke gyakorlati képzésért felelős koordinátor segítő munkáját. A közgazdasági képzésre járó diákjaink pénzverdét üzemeltettek, ahol aranytallérokat és zöldhasú bankjegyeket „gyártottak” az érdeklődők arcképével. A mozgás szerelmesei két helyszínen bizonyíthatták be ügyességüket: az udvaron kipróbálhatták az egyre nagyobb ismertségre szert tevő teqball játékot, bent a csarnokban pedig Xbox-on focizhattak. Az idegen nyelvi részlegünk kirakóval készült, ahol az iskolánkban oktatott nyelvek voltak a porondon. Angol, francia, német és olasz nevezetességek csoportosításával virtuális utazást tehettek az érdeklődők a célnyelvű országokba. Nagy örömünkre a „Szívesen tanultok idegen nyelveket?” kérdésre a legtöbben igennel feleltek, így meleg szívvel ajánlottuk az idei tanévben indult Idegen nyelvű ipari és kereskedelmi technikus képzésünket, ahol a diákok igen magas óraszámban tanulhatják az angolt, és nyelvtudásuk által jó esélyekkel kerülnek majd ki a munkaerőpiacra. Technikumi tanulóink nyelvtudásukat az Erasmus program külföldi gyakorlatain is fejleszthetik.

  Miközben a standokon folyt a képzések bemutatása, a színpadon műsor zajlott, ahol több alkalommal a mi diákjainkat konferálták fel. Gratulálunk minden fellépőnek a színvonalas produkciókért: Piruettes lányainknak (Gál Petra, Nagy Sára, Papp Réka, Nagy Fruzsina és Mózsik Boglárka vendégszereplő), az újraélesztést bemutató Imre Tímea, Kulcsár Kinga és Fábián Fruzsina egészségügyis tanulóknak, néptáncosainknak (Bere Johanna, Nagy Blanka, Sándor Réka, Szabó Gréta) és Patai Dórának énekprodukciójáért, Imre Tímeának az interjúért. Köszönet illeti a standokon tevékenykedő diákokat is: Vincze Csenge, Karacs Benjámin, Szűcs Napsugár, Nagy Blanka, Bacsa Levente, Mező Lőrinc, Erdei Szabolcs, Erdei Kristóf, Patai Dóra, Kulcsár Kinga, Fábián Fruzsina. Továbbá köszönjük munkatársaink munkáját is, akik az előkészítésben és lebonyolításban közreműködtek.

  Fotók: https://ajg.hu/galeria/6529120d9af86b005947d6c5

  KAPCSOLÓDÓ HÍREK


  Nyílt nap 2023

  Nyílt nap 2023

  Intézménybemutatás és nyitott órák várták a nyolcadikosokat november 13-án és 14-én iskolánkban. Bízunk benne, hogy sikerült felkelteni az érdeklődést képzéseink iránt és tudtunk segítséget nyújtani a pályaválasztáshoz.

  2023. nov. 16.


  admin

  A megye 3. legjobb technikuma lettünk!

  A megye 3. legjobb technikuma lettünk!

  A megye 3. legjobb technikuma vagyunk!

  2023. nov. 13.


  Admin

  Kiskutatók délelőttje

  Kiskutatók délelőttje

  Október 25-én a "Kiskutatók délelőttjén" két bemutató foglalkozást tartottunk az Arany Laborban. A Berettyóújfalui József Attila Általános Iskola ötödikesei sejtmodelleket készítettek, a Diószegi Kis István Református Általános Iskola nyolcadikosai pedig a halmazállapot-változásokkal foglalkoztak a 9.b biológia-kémia tagozatos tanulóinak mentorálásával.

  2023. nov. 8.


  admin


  Partnereink

  • Oko
  • Bázisintézmény
  • Család
  • Határtalanul
  • Erasmus
  • Tempus
  • Berettyóújfalui SZC
  • NTP
  • EMMI
  • Belügy
  • DExam
  • Digitális témahét
  • nka
  SZC logo

  Berettyóújfalui Szakképzési Centrum


   • Intézmény logo
   • Berettyóújfalui SZC Arany János Gimnázium és Technikum

    4100 Berettyóújfalu, Kossuth utca 35.

   • Telefon: +36 54/402-250

    E-mail: titkarsag@arany.berettyoujfaluiszc.hu

    OM azonosító: 203030/034


   2023Berettyóújfalui SZC Arany János Gimnázium és Technikum