SZC logo

Berettyóújfalui Szakképzési Centrum

OM kód: 203030/034 | 4100 Berettyóújfalu, Kossuth utca 35.

Intézmény logo

Berettyóújfalui SZC Arany János Gimnázium és Technikum

 • Hírek
 • Közérdekű adatok
 • CLASSROOM
 • KRÉTA
Széchenyi 2020

Hírek

2023. nov. 16.


admin

  Nyílt nap 2023

  Intézménybemutatás és nyitott órák várták a nyolcadikosokat november 13-án és 14-én iskolánkban. Bízunk benne, hogy sikerült felkelteni az érdeklődést képzéseink iránt és tudtunk segítséget nyújtani a pályaválasztáshoz.

  Nyílt nap 2023

  November 13-án és 14-én hagyományos keretek között szerveztük meg nyílt napjainkat. Nagy örömünkre szolgált, hogy az iskolánk képzései iránt érdeklődő nyolcadikosoknak a borongós idő sem szegte kedvét és ellátogattak hozzánk. Egy igazán látványosan berendezett aula fogadta az érkező tanulókat és szülőket. A 9 órakor kezdődő tájékoztatóig alkalom nyílt beszélgetésekre, digitális és papíralapú kvízek, feladványok megoldására, az iskola bejárására. A tájékoztató első felében Mihucz Sándorné igazgató asszony bemutatta iskolánk pedagógiai munkáját fémjelző elismeréseit, a tanulást-tanítást támogató, a vármegyében párját ritkító infrastrukturális hátterét. Szűcsné Csontos Katalin igazgató-helyettes asszony a szót átvéve a gimnáziumi képzésről először általában, később az egyes tagozatokra vonatkozóan beszélt. A gimnázium a korábbi évekhez hasonlóan humán és reál tantervű osztályokat tervez indítani. Külön hangsúlyozta az idegen nyelvek tanulásának fontosságát, diagramokkal szemléltette a tavalyi és az előtti emelt szinten tett érettségi eredményeket, ecsetelte azt, hogy ezekkel a szép eredményekkel végzőseink mely egyetemi karokra jutottak be az előző vizsgaidőszakban. A statisztikák szerint a gimnazistáink kétharmada valamely egyetem hallgatója lett. A felvételi eljárás bemutatása után a technikumi képzés ismérveit igazgatónő vázolta fel. Minden ágazatunk (egészségügy, gazdálkodás és menedzsment, sport és kereskedelem) piacképes szakmát kínál, illetve olyan alapokat, amely megkönnyíti a szakirányú felsőfokú továbbtanulást. A technikumban kialakított ösztöndíjrendszer pedig jelentős anyagi segítséget nyújt a tanulmányok elvégzéséhez. A nyelvtanulás és szakmai tapasztalatszerzés szimbiózisát nyújtja az Erasmus+ program, amely keretében 2-3 hétig külföldön gyakorolhatják szakmájukat a technikumi tanulók. Az érdeklődők kérdéseiből arra következtetünk, hogy a szakma és nyelvtanulást ötvöző, kereskedelmi ágazatba tartozó, új idegen nyelvű ipari és kereskedelmi technikus képzésünk egyre népszerűbb lesz. A tájékoztató végén Sziklai Emőke, a Debreceni Egyetem Gróf Tisza István Campusának gyakorlati oktatásért felelős koordinátora szemléletesen mutatta be a kórházi gyakorlatot. Tasi Csenge és Balogh Zsófia 13.P pénzügyi-számviteli ügyintéző osztály tanulói, illetve Mező Lőrinc és Csizmadia Annamária 12.D osztályos, sport tagozatos tanulók bemutatták saját képzésüket, megosztották a tapasztalataikat. A tájékoztató után nyitott órákra mehettek az általános iskolások és a szülők.

  Bízunk benne, hogy sikerült felkelteni az érdeklődést képzéseink iránt és tudtunk segítséget nyújtani a pályaválasztáshoz.

  Ajánljuk figyelmükbe az eseményről készült kisfilmünket.

  https://youtu.be/Zt1lEOOqBgo

  KAPCSOLÓDÓ HÍREK


  A megye 3. legjobb technikuma lettünk!

  A megye 3. legjobb technikuma lettünk!

  A megye 3. legjobb technikuma vagyunk!

  2023. nov. 13.


  Admin

  Kiskutatók délelőttje

  Kiskutatók délelőttje

  Október 25-én a "Kiskutatók délelőttjén" két bemutató foglalkozást tartottunk az Arany Laborban. A Berettyóújfalui József Attila Általános Iskola ötödikesei sejtmodelleket készítettek, a Diószegi Kis István Református Általános Iskola nyolcadikosai pedig a halmazállapot-változásokkal foglalkoztak a 9.b biológia-kémia tagozatos tanulóinak mentorálásával.

  2023. nov. 8.


  admin

  Határon túli megemlékezés a Rákóczi Szövetség támogatásával

  Határon túli megemlékezés a Rákóczi Szövetség támogatásával

  A Rákóczi Szövetség Diákutaztatási Programján vettek részt tizedikes diákjaink. Aradon megkoszorúzták az aradi vértanúk emlékművét, majd Temesváron közös megemlékezést tartottak a Bartók Béla Elméleti Líceum tanulóival.

  2023. nov. 6.


  admin


  Partnereink

  • Oko
  • Bázisintézmény
  • Család
  • Határtalanul
  • Erasmus
  • Tempus
  • Berettyóújfalui SZC
  • NTP
  • EMMI
  • Belügy
  • DExam
  • Digitális témahét
  • nka
  SZC logo

  Berettyóújfalui Szakképzési Centrum


   • Intézmény logo
   • Berettyóújfalui SZC Arany János Gimnázium és Technikum

    4100 Berettyóújfalu, Kossuth utca 35.

   • Telefon: +36 54/402-250

    E-mail: titkarsag@arany.berettyoujfaluiszc.hu

    OM azonosító: 203030/034


   2023Berettyóújfalui SZC Arany János Gimnázium és Technikum